תכנית “מחשב נייד לכל מורה”

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

כפר הנוער “גלים” מצטרף לתכנית
“מחשב נייד לכל מורה של קרן אתנה”
במסגרתה יקבלו המורים מחשבים ניידים וקורסי הדרכה מתקדמים

במסגרת תכנית “מחשב נייד לכל מורה” של קרן אתנה חולקו עד היום מחשבים ניידים למעלה מ – 10,000 מורים וגננות ב – 923 בתי ספר וגני ילדים ב – 430 ישובים בערים ובמועצות האזוריות, ביחד עם קורסי הכשרה מקצועיים.

ביום שני 19.1.15 הושקה תכנית “מחשב נייד לכל מורה” בכפר הנוער “גלים” בטקס חגיגי בנוכחות:
יוסי וסרמן, מזכ”ל הסתדרות המורים,
אורי בן ארי מייסד ונשיא קרן אתנה,
שלמה ישי, מנכ”ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים,
יעקב שורי, מנכ”ל בנק מסד,
רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בנק מסד,
רם שמואלי, יו”ר הועד המנהל של כפר הנוער,
יהושע צדוק, מפקח תקשוב מנהל לחינוך התיישבותי,
ראובן לייבל, מפקח ביה”ס,
פיני אגרנטי, מנהל כפר הנוער,
יוליה ארגמן, מנהלת ביה”ס,
ויו”ר סניף הסתדרות המורים חיפה חני לידור.

במסגרת התוכנית מקבל כל מורה, שמצטרף לתכנית, מחשב נייד בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות אשר יקנו לו כלים להפוך את סביבת הלמידה למתקדמת יותר ויהפכו את המורה למקור ידע מקצועי בתחומו.
הכנסת התכנית בכפר הנוער “גלים” התאפשרה בזכות תרומתה של המגבית היהודית, הקרן המשפחתית ע”ש תד אריסון, קרן אתנה, בנק מסד הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ושותפיה האחרים לתוכנית וכפר הנוער “גלים”

אורי בן ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי “ניתן לראות את השפעת השימוש במחשבים על איכות ההוראה והלימוד בכיתות אשר משתתפות בפרויקט מחשב לכל מורה. אני מברך את מר פיני אגרנטי, מנהל כפר הנוער על הצטרפות כפר הנוער “גלים” לתכנית ועל ההבנה שלו את החשיבות בהענקת מחשבים ניידים למורים, לפני הכול”.

פיני אגרנטי, מנהל כפר הנוער “גלים” :
זכות גדולה היא לנו, לקחת חלק בתכנית “מחשב נייד לכל מורה”.
אנו מבקשים להודות לכל השותפים, ובמיוחד לקרן אתנה, על מפעל חשוב זה.
אין ספק שהענקת מחשבים אלה למורים תביא לשיפור איכות ההוראה והלימוד, ובו זמנית, יש בכך להעביר מסר, של הערכה והוקרה לפועלם הרב.

יוסי וסרמן, מזכ”ל הסתדרות המורים: ” המורים הפכו את המחשבים לכלי העבודה הראשון שלהם, שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר.”
לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף, הסתדרות המורים לקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה.”

יעקב שורי, מנכ”ל בנק מסד: “בנק-מסד, כבנק של המורים, חש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו עוד מאות מורים להצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועיות”.

יוליה ארגמן, מנהלת בית הספר:
השנה התחלנו יותר לדבר על למידה משמעותית . אין זה אומר שהייתה עד היום פחות משמעותית ,אבל אין ספק שהשנה ניתנה למורים ההזדמנות ולתלמידים האפשרות לשנות את החשיבה ,וליצור למידה מבוססת יותר על יצירה ,העמקה, אתגר וסקרנות. הערכה חלופית אינה עוד סיסמא בבית ספרנו אלא דרך אמיתית ללמידה.
יחד עם זאת אי אפשר ללמד היום בני נוער ללא עזרים מתאימים ,ללא הבאת העולם האמיתי לכתה , ובכך לא הצלחנו באמת.
היום עם קבלת המחשבים והתקנת המקרנים בכתות נוכל ללא ספק לשדרג את ההוראה שלנו ,כך שהלמידה של ה תהיה מבוססת על יצירתיות ועל חדשנות. היום, אנו המורים, לא נוכל להרשות לעצמנו להגיע לכתה עם טוש מחיק ודפי עבודה. במאה ה-21 הכלי הוא מחשב ומקרן,ובזכותכם , מכובדים יקרים , אנו מתחילים בדרך חדשה ובעידן חדש בבית ספר “גלים” חוף הכרמל.

 
 אודות קרן אתנה:

קרן אתנה הוקמה בשנת 2006 כארגון ללא כוונת רווח במטרה להעצים את המורים בישראל ולהעניק להם כלים להעצמה אישית, תוך קידום מעמדם. הקרן הוקמה על ידי מספר אנשי עסקים בהובלת אורי בן – ארי (מנכ”ל יו.בי.איי ונצ’רס ולשעבר סגן נשיא בכיר בחברת נס טכנולוגיות).
תוכנית הליבה של הקרן היא תוכנית “מחשב נייד לכל מורה” להעצמת המורים. התוכנית הוקמה תחת חסות משרד ראש הממשלה ובשותפות הדוקה עם הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד.
במסגרת התוכנית, מחלקת קרן אתנה, ביחד עם הסתדרות המורים ובנק מסד מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה פרונטלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. ההדרכה נעשית ע”י מדריכי משרד החינוך. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בתוכנית, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.
התכנית הפכה לסיפור הצלחה וכיום נהנים כבר למעלה מ – 10,000 מורים ב- 923 בתי ספר וגנים ב- 430 יישובים, ומעל – 200,000 תלמידים, מהשיפור ברמת הלימודים בזכות תכנית “מחשב נייד לכל מורה”. 60 ערים ומועצות אזוריות נוספות ממתינות לתרומות כדי להכניס את התכנית לבתי הספר שלהם ולהעצים את המורים
קרן אתנה שמה לה למטרה כי כל מורה וגננת במדינת ישראל תצויד במחשב נייד, בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות לכל מורה אשר יקנו לו כלים להעצמתו כמורה מתקדם, מתוקשב ובעל כלים מקצועיים להתמודד עם מהפכת המידע ועם השינויים בתפקידו של המורה מ”מקור ידע” ל”מנטור”.