יום ההצדעה לכפרי הנוער והפנימיות בישראל – 20.1.2014, כנסת ישראל

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

סיפורה האישי של אירה קונסטינסקי מנהלת פנימיית כפר גלים כפי שהוצג ביום ההצדעה
לכפרי הנוער והפנימיות בישראל – 20.1.2014, כנסת ישראל
בחסות ח”כ עמרם מצנע ובשיתוף הפורום הציבורי והמינהל לחינוך התיישבותי – משרד החינוך היום המיוחד התקיים במטרה להעלות את המודעות לערך המוסף וחשיבות כפרי הנוער והפנימיות, תוך הצדעה והערכה לעוסקים בתחום, חניכים ובוגרי המסגרות הפנימייתיות.
נושאי דברים: יו”ר הכנסת – ח”כ יולי אדלשטיין, שר הרווחה – מאיר כהן, סגן שר החינוך – אבי וורצמן, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי – ד”ר בני פישר, וכן אבי נאור – יו”ר הפורום הציבורי. בנוסף, , שהביע את הערכתו למפעל החינוך הפנימייתי ככלל ולצוותים המקצועיים והחניכים בפרט.
באירוע נכחו כ-430 מוזמנים וביניהם 16 חברי כנסת (לרשימת חברי הכנסת שהשתתפו באירוע לחצו כאן ), נציגי משרדי ממשלה, הנהלת הפורום הציבורי וחברי הפורום, מנהלי בעלויות, מנהלי כפרים ופנימיות, אנשי צוות, חניכים ובוגרים.

בתחילתו של האירוע הוקרן סרט המתאר את חייהם האישיים וסיפורי ההצלחה של שלושה חניכים מכפרי הנוער: עיינות, אלוני-יצחק והדסים. החניכים, כוכבי הסרט, חוו שינוי משמעותי חיובי בחייהם במהלך שנות התחנכותם בפנימייה. הם למדו כלים ומיומנויות, וכיום הם מגשימים את הפוטנציאל הגלום בהם, ושואפים להצליח ולהגשים את חלומם. הצלחתם של החניכים מהווה ביטוי לחזונו של הפורום – “כל ילד יכול ולכל ילד מגיע”.
על מנת להמחיש את תרומת ההתחנכות במסגרות הפנימייתיות, חמישה בוגרי כפרי נוער שיתפו את הקהל בסיפורם האישי, ילדותם וזיכרונותיהם מהכפר, וכן על המשך דרכם ועשייתם האישית והמקצועית. הבוגרים מהווים מודל לדוגמה עבור רבים, והצלחותיהם מעידות על חוזקותיו של החינוך הפנימייתי בישראל. אחת הבוגרים זו אירה קוסטינסקי שהגיעה כחניכת נעל”ה בשנת 1994 לישראל, לכפר גלים, להגשים חלום ולבנות בית במולדת וכיום הינה מנהלת את הפנימייה החינוכית בכפר גלים.
בסרטון הבא ניתן לראות את חלקה באירוע.