הפנימיה – אודות

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

כפר הנוער גלים ממוקם למרגלות הכרמל ,ביציאה הדרומית מחיפה, נושק לים וטובל במדשאות נרחבות.

ראשיתו של כפר גלים, במפעל ההתיישבותי הגדול שעבר על המדינה בשנות ה-50. הכפר היה למרכז חינוכי בעל הווי כפרי שחינך לערכי העבודה, הדמוקרטיה וההתיישבות.בוגריו נושאים עמם לא רק ערכים, כי אם, ובוודאי לא מעט,חוויות מהווי החיים התוססים והפעילים שהיו מאז ומתמיד אחד הסממנים שאיפיינו את הפנימייה.

כיום מתחנכים בכפר כ- 265 חניכים מכיתות ז’ עד י”ב. החניכים לומדים בבית הצפוני של מועצה אזורית חוף הכרמל .
אוכלוסיות החניכים מורכבת משלל גווני הקשת הישראלית ,ישראלים ותיקים, יוצאי מדינות חבר העמים ויוצאי אתיופיה.יהודים ,נוצרים ,מוסלמים ודרוזים , כולם מתחנכים תחת קורת גג אחת ויוצרים בית משותף, אוירה של ביחד, כבוד לאחר ושותפות חברתית .
אנו חיים בקהילה תומכת ,מקדמת ומעשירה אשר ממצה את הפוטנציאל של החניכים הן כפרטים והן כקבוצה. כל זאת כדי לסייע ולקדם את הלמידה וההתפתחות החברתית והאישית של כל נער ונערה.

אנו קשובים לצרכים האישיים של החניכים ומחפשים את המענים הנכונים לכל חניך וחניך .כמו כן, אנו מאמינים שהיחס האישי לחניך הינו המרכיב המשמעותי ביותר המסייע לגיבוש מערכת הערכים האישית והמוסרית שלו.
תפיסת עולם זו, של קהילה חינוכית ויחס אישי לקידום הלימודי והעשרה של החניכים, מובילה את כל תחומי העשייה שלנו.
בכדי שכל חניך ימצא את תחום העניין שלו ויוכל להוציא לפועל את היכולות הקיימות בו אנו מפעילים חוגים בתחומי ספורט, אומנות ,מוזיקה ותאטרון וחושפים את החניכים לפעילויות העשרה מגוונות: פרויקט “צהלה”, “יזמות ירוקה”,ערבי תרבות ,טיולים ופעילות פנאי. 
אנו שמים דגש על מנהיגות אישית, הפעלת מועצת חניכים ,מד”צים ומערך של תרומה לקהילה, מתוך הנחה שנתינה מחזקת את הנותן ומעשירה אותו. 
בסופו של תהליך ההתחנכות אנו רואים את בוגרינו משתלבים בכל הקשת החברתית הישראלית, בתחומי העשייה והעניין שונים.