העמותה להנצחת אביאל, ענת ועופר רון ז”ל

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
    נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

מפעילויות העמותה:

העמותה להנצחת אביאל, ענת ועופר רון ז”ל, הוקמה בדצמבר 2002 על-ידי חברים של אביאל וכרמית, ששמו להם למטרה לדבוק בשילוב הערכים שהיו בעיניו של אביאל התגלמות היותנו ישראלים: אהבת הארץ, הכרת הארץ וידיעתה – והשילוב בין אדם לארצו – האדם – תבנית נוף מולדתו.
מטרתה העיקרית של העמותה היא להנציח את זכרם של אביאל, ענת ועופר רון ז”ל, שנרצחו בפיגוע טרור במסעדת ‘מצה’ בחיפה בג’ חוה”מ פסח, 31 במרץ 2002, בפעילות חינוכית ותרבותית לרווחת הציבור.

בפרויקט הראשון הקימה העמותה בשיתוף עם הקרן הקיימת לישראל ומועצת חוף הכרמל את חניון ‘שבילי רון’ הנמצא ליד יער עופר, בדרך לכרם מהר”ל. בחניון המשמש מקום אטרקטיבי לרוכבי אופניים, לטיולים, לבילוי משפחתי ולפיקניקים, מתקיימות גם פעילויות חינוכיות ותרבותיות יזומות, פעילות בני נוער כמו למשל טקס סיום קורס משצ”ים. העמותה דואגת לתחזוקה ופיתוח החניון.

העמותה בשיתוף פעולה עם הנהלת בית הספר ‘חוגים’, בו למדה ענת, הקימה חדר ערכים לאהבת אדם ואהבת הארץ הנקרא ‘החדר של ענת’. בחדר מתקיימות פעילויות תלמידים ומורים יום-יומיות בנושאי גיאוגרפיה, פגישות מועצת התלמידים ודיונים ערכיים במסגרת שיעורי חברה.

בבית התותחן בזכרון יעקב, הקימו חברי העמותה אנדרטה ליד תותח ‘השולף’, שאביאל עמד בראש צוות הפיתוח שלו. ‘השולף’, נמצא בתצוגה מתמדת במוזיאון הפתוח של בית התותחן. במסגרת פעילות בית התותחן לומדים החיילים במקום את מורשת אביאל בנושאי פיתוח אמצעי לחימה בצה”ל.

בט”ו בשבט 2007 יזמה העמותה בשיתוף עם הקרן הקיימת לישראל, נטיעת חורשה ביער ביריה, במסגרת שיקום יערות הצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה.

בנר ראשון של חנוכה לפני שנה, חנכנו בכפר גלים את “הצריף של עופר” מרכז מוסיקה לזכרו של עופר רון, שהקמנו בשיתוף עם ‘כפר גלים’ והמועצה האזורית חוף הכרמל.
המרכז מהווה מרכז לעשייה המוסיקלית בכפר גלים, התלמידים לומדים לנגן בשיעורים פרטניים וקבוצתיים. עבור חלק מחניכי הפנימייה שהם ילדי עולים חדשים מאתיופיה וחבר העמים זו חשיפה ראשונה למוסיקה והזדמנות ללמוד לנגן ולהעשיר את עולמם באמצעות המוסיקה. העמותה שותפה בצוות ההיגוי שמפעיל את המרכז.