המשק החקלאי

 • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

המשק החקלאי בכפר גלים הנו משק גדול המוחזק ברובו ע”י תלמידי וחניכי הכפר תחת הובלתם והנחייתם של רכזי הענפים השונים. 
המשק החקלאי מהווה בכפר הנוער גלים אפשרות ללמידה חווייתית מסוג שונה, למידה אשר שוברת את הלמידה הכיתתית, הן מבחינת התוכן שלה והן מבחינת המפגש עם רכזי המשק השונים. 
בעבודת המשק באים לידי ביטוי ערכים רבים אשר לא תמיד יכולים להיות מובאים בלמידה הכיתתית, ומהווים השלמה ערכית למכלול השלם של הכפר. ערכים כדוגמת: חינוך לערכי החקלאות העבודה ואהבת הארץ, הכשרת החניכים לעבודת צוות ועזרה הדדית, יצירת מנהיגות ואחריות, אהבה לבע”ח לצומח, לאדמה ושמירה על איכות הסביבה. 
המשק החקלאי בכפר גלים מהווה מסגרת לימודית כחלק בלתי נפרד מבית הספר וכמובן כחלק בלתי נפרד מהפנימייה, ומייצר פרויקטים מיוחדים ושיתופי פעולה כדוגמת:

 • תלמידי תיכון אשר נגשים לבחינת בגרות מעשית ועיונית בענפים השונים.
 • כל ענף משמש כמרכז חדשנות עבור תלמידי חטיבת הביניים (הגעה מבחירה).
 • חניכי פנימייה אשר עובדים בענפים כחלק מהמחויבות האישית שלהם ועוד…

כיום במשק יש 7 ענפים מרכזיים אשר מרוכזים כל אחד מהם ע”י מרכז ענף. את כולם מנהל ומוביל מנהל המשק החקלאי. הענפים הם:

הרפת

 • משמש כענף רווחי בכפר ובנוסף כסביבה לימודית חווייתיות ומאתגרת עבור תלמידי וחניכי הכפר. הענף מציע היכרות רחבה עם תהליך גידול הפרה והחליבה פרט: החל מלידת העגל ועד לביצוע החליבה בפועל. 
  קרא עוד

נוי וסביבה

 • ענף אשר אחראי על כל נושא עיצוב והפיתוח הסביבתי בכפר גלים, על כל מתחמיו השונים. הענף חושף את התלמידים להיכרות ולמידה עם תוכניות ביצוע ופיתוח סביבתי. חשיפה למגוון כלים ומכשירים ברמה המקצועית ביותר. 
  קרא עוד

פינת חי

 • מתחם קסום של בע”ח חיים ממינים שונים, המופעלת ברובה ע”י תלמידי הכפר. בפינה מצויים כלובים שונים, חדר זוחלים, בריכת אווזים ועוד…כל זאת במרחב פתוח וירוק. רוב התלמידים והחניכים אשר נקשרים לפינת החי מוציאים את עצמם מגיעים הרבה מעבר לשעות הלימודים הנדרשות. 
  קרא עוד

מחלבה

 • משמשת כענף תפעולי ורווחי אך בעיקר לימודי של הכפר. מייצרת מגוון גבינות, מחלב שמסופק מענף הרפת, המיועדות לשימוש מקומי של פנימיית הכפר- מטבח הכפר ולמכירה חיצונית. במחלבה לומדים ועובדים חניכי הכפר בייצור גבינות שונות. 
  קרא עוד

חממה לימודית / אקולוגית

 • ענף שמהותו היא למידת נושא האקולוגיה ולסגנון חיים מקיים. היכרות עם הדרכים השונות לצורת חיים מקיימת בדגש על הנושאים הסביבתיים והאקולוגיים. פיתוח של ענף אקולוגי אשר מניב תוצרת אורגנית לצורך מכירה ושימוש עצמי בתוך הכפר. 
  קרא עוד

וטרינריה

ענף הבננות

כלביה