“המעשייה” – מרחב מייקרס

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד
בשנת הלימודים תשע”ט פתחנו את מרחב המייקרס – המעשייה. 
כפר גלים הצטרף למגמה עולמית חדשנית בחינוך בה קוראים לבתי הספר להקים מרחבי למידה חדשניים רב תחומיים (מייקרס) המאפשר לתלמידים ללמוד ולהתנסות דרך הידיים ולהקנות להם מיומנויות למידה של המאה ה-21. 
מייקרס היא תנועה עולמית יצירתית, טכנולוגית וקהילתית של אנשים היוצרים בעצמם מוצרים, פתרונות והמצאות, הם מתמחים בלמידה עצמאית ושיתוף מידע בקוד פתוח באינטרנט ומשתמשים בעבודת צוות ולמידת עמיתים כדי להתמודד עם אתגרים.
 
ובאמת, הכפר ראה ישר את הפוטנציאל הגלום במרחב שכזה לתת פתח ללמידה טכנולוגית, לקדם רעיונות סביבתיים וחברתיים, לתת מקום ללמידה חדשנית בבית הספר, ובכלל – להקים מקום בו המורים, התלמידים, מגוון האוכלוסיות הקיימות בכפר וגם בסביבתו יוכלו להתנסות בעבודה במרחב עשיה כזה.

 

הכפר מייד התחיל בחיפוש מקום, הוא מצא מוסך הטרקטורים ישן שעמד מוזנח שנים רבות ושיפץ אותו מהיסוד והפך אותו למקום בו כל פינה מסקרנת ומעודדת את הראש לחשוב אחרת. 
במרחב ישנם כלי עבודה מסורתיים כמו מקדחות, מסורים מלטשות ועוד אל מול כלים טכנולוגים חדשניים כמו חותך הלייזר, מדפסות תלת מימד, ארדואינו וכלים נוספים. 
 
 
במרחב לומדים כ-300 תלמידים ותלמידות בשבוע בשעות בית הספר ועוד כ-50 אחה”צ. אנו מספקים סביבה בטוחה ללמידה ולטעויות, כך הם יכולים לקחת אחריות על הלמידה שלהם ושלהן ולחפש מגוון רחב של אפשרויות להגשים את הרעיונות שעולים בראשן ובראשם. דרך עולם המייקרס אנו שואפים להעביר לתלמידים ולתלמידות את האחריות לחקור ולהתפתח, לאפשר עוד דרך ללמידה יצירתית, לפתח תחושת מסוגלות, להרחיב אופקים ולהזכיר כי למידה אינה מעמסה או הכרח אלא מהות חיינו וכי דרך הלימוד, האדם יכול לאפשר לעצמו חיים נוחים, מעניינים ובעלי משמעות.   
 
לשאלות ובירורים נוספים אפשר לפנות ל:
אמיר – 054-2885208
מירב – 050-2150888
אפי – 052-4800905 
או למייל kfargalimakers@gmail.com