בשביל חוף הכרמל

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
    נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

“השביל הזה מתחיל כאן
בין סניף בנק למעיין
לא סלול לא תמיד מסומן
השביל הזה מתחיל כאן…”
כך שרה לנו הראל בן שושן מכיתה ח’2 את שירו של אהוד בנאי לסיכום פעילות סימון מקטע שביל חוף הכרמל.
שכבת ח’ סימנה היום מקטע של 15 ק”מ בשביל. כשמדברים על הליכה בשביל מדברים בעצם על סוג של יומן מסע, כשיוצאים למסע שואלים שאלות…. מה מסמן השביל עבורי? מדוע “שביל חוף הכרמל”?
השביל הוא שביל פיזי בסביבה הנפלאה בה אנו חיים (הר, ים, אויר) שביל שבו צעדנו, נהנינו, למדנו, עמלנו, סימנו …. אבל לא רק שביל פיזי. הוא שביל “בשביל” חוף הכרמל, בשביל לעסוק בערכים חשובים של שייכות וקיימות, בשביל לייצר הזדמנויות ללמידה אחרת, בשביל לתת ולתרום לקהילה בה אנו חיים.

תודות חמות לצוות מחנכות ח’, מדריכי בית ספר שדה חוף הכרמל, לצוות המועצה שמוביל אותנו במיזם זה והגיע לברך אותנו על השביל. ותודות לכם תלמידים יקרים, אנחנו על השביל הזה אתכם ובשבילכם. היום הטבעתם חותם ואתם על מפת שביל חוף הכרמל! איריס חזיזה מנהלת חטיבת הביניים

תוכנית בשביל חוף הכרמל משלבת למידה וחוויה באזור חוף הכרמל. (תשע”ד)

תלמידי שכבה ח’, במסגרת ארבעה שיעורי מדעים לומדים את פרק האקולוגיה “בשביל חוף הכרמל”, ביחד עם בית ספר שדה חוף כרמל והמדריכה אביב יוצאים לשביל בקטע חוף הים וחוקרים בו את החי, הצומח ואת התנאים האביוטיים (בחודש נובמבר בתאריך ה-21.11 מדדנו עוצמת קרינה גבוהה וטמפרטורה של 30.6 מעלות צלציוס!!!) 
במהלך דצמבר בנוסף לחקירה גם נעקור את צמח טיונית החולות בקטע השביל מהכפר לחוף שהוגדר כקטע לשימור מגוון מינים על ידי החברה להגנת הטבע והמשרד להגנת הסביבה. הטיונית היא מין פולש שהובא לארץ לצורך ייצוב חולות הים אך התפשט מאוד וכיום פוגע בהתפתחות הצמחיה המקומית.

במסגרת התוכנית נרקם שיתוף פעולה בין חט”ב “גלים” לבין רשות העתיקות.

בתאריך 10.12.13 התקיימה פעילות מוצלחת של אחת מכתות ח’, זאת שזכתה להיות הכתה המצטינת בגיחה השכבתית שהתקימה בתחילת השנה.

התלמידים ביום זה הגיעו לחוף אקוודוקט בקיסריה, התחלקו לשתי קבוצות. קבוצה אחת יצאה לסיור מחוץ לגן הלאומי עם מורה השל”ח וכיתה אחת התנסתה בחפירה ארכיאולוגית באמת המים הנמוכה.
בתום החפירה כל קבוצה התנסתה בכתיבת אוסטרקון- כתיבה בשיטה עתיקה על שבר חרס.