בית הידידות – לבוגרי הכפר

  • נפתחה ההרשמה לפנימייה תשעח
תמונת הנושא של העמוד

הושק פרויקט שמעניק בית לבוגרי “כפר גלים”

בוגרי כפר הנוער “כפר גלים” שאין להם בית לחזור אליו, יזכו לראשונה לגור במבנה חדשני בשטח כפר הנוער בו למדו. מטרת הפרויקט החדש: לאפשר לחניכי הכפר לפתוח את חייהם הבוגרים כמו יתר בני גילם

ביום שני, ה- 11 במאי, התקיים טכס חגיגי לחנוכת “בית הידידות” בכפר גלים, הממוקם בפאתי חיפה. “בית הידידות” הוא למעשה בית של ממש המיועד לבוגרי כפר הנוער, אשר אין להם בית לחזור אליו. את המיזם החדשני, שמוקם בכפרי נוער נוספים ברחבי הארץ, מובילים הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, הקרן לידידות,המממנת את הפרויקט בעלות של למעלה מ- 2 מיליון ₪ והמנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך.
בטקס החגיגי נשא דברים ציון גבאי, מנכ”ל הקרן לידידות, שהעלה על נס את היוזמה של הפורום הציבורי ואבי נאור העומד בראשו, לקידום נושא בוגרי הפנימיות בכלל והקמת בתי הבוגרים בפרט. גבאי הביע תקווה לכך שהפרויקט יתרחב וייתן מענה לכלל בוגרי כפרי הנוער והפנימיות חסרי העורף המשפחתי.
המבנה החדשני ב”כפר גלים” כבר משמש שני בוגרים של הכפר:, ולאד, שהשתחרר לא מכבר מהשרות הצבאי המשמעותי שעשה ועומד בפני המשך דרך משמעותית לא פחות בחייו האזרחיים, וחנה – שסיימה את לימודיה בכפר לפני כשנה ומשרתת כיום בחיל המודיעין בצה”ל. אל שניהם, יצטרפו בקרוב שני בוגרים נוספים של הכפר הזקוקים לבית.
מנהל “כפר גלים”, פיני אגרנטי, הביע במהלך האירוע את תקוותו, כי בית הבוגרים ישמש נאמנה את בוגרי הכפר שיזדקקו לו בתקופות מסוימות במהלך שרותם הצבאי וגם לאחר מכן, ויהווה את הבסיס לפיתוח תכנית הבוגרים של הכפר בעתיד.
במסגרת מיזם “בתי הידידות” הוצבו מספר מבני בתים בעיצוב חדשני, שעוצבו ותוכננו בידי אדריכלים ברמה הגבוהה ביותר, בכפרי נוער ברחבי הארץ. את הבתים הללו מאכלסים ויאכלסו כמה עשרות בוגרי כפרי נוער, שזוכים לבית יפה וחדשני, חברים שיתגוררו עימם, מזון, חשמל ועוד תנאים שליתר בני גילם נראים מובנים מאליהם.

לכתבה המלאה בפורטל “זה פה”

מודעה לכנס בוגרים

המנהל לחינוך התיישבותי, אשר דאג לאבזור המבנה ברהיטים חדשים ומודרניים, מוביל בנוסף גם תוכנית לליווי ותמיכה לבוגרים באמצעות מינוי רכז בוגרים שילווה באופן אישי כל בוגר ויעניק לו את הכלים והמיומנויות שיסייעו לו ביציאה לחיים עצמאיים.
אבי נאור, יו”ר ומייסד הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל: “לממשלת ישראל אין כיום מענה לצעירים חסרי עורף משפחתי בכפרי הנוער והפנימיות. היוזמה הזו היא אחד האמצעים שאנו רוצים שימשיכו ויפותחו בכדי לתת את המענה המתאים לחניכי ובוגרי כפרי הנוער והפנימיות בישראל. באמצעות שיתוף הפעולה של הממשלה והפילנתרופיה, ניתן יהיה להעניק לצעירים האלה את ההזדמנות שמגיעה להם להשתלב בחברה ולהצליח בה”.
הרב יחיאל אקשטיין, נשיא ומייסד הקרן לידידות: “כל הצעירים בישראל חיים כיום תחת נטל כלכלי עצום ויכולת מוגבלת לצאת לחיים עצמאיים עם דירה משפחה וקריירה משלהם. בשביל צעירים חסרי עורף משפחתי האתגר הוא כפול ומכופל. אם לא תהיה המשכיות בטיפול בהם גם אחרי גיל 18, סיכוייהם לבניית עתיד טוב לעצמם הוא קטן מאוד והם בסיכון עצום להתדרדר לאותה מצוקה שידעו הוריהם. לטובת החברה כולה על הממשלה וארגוני המגזר השלישי לפתח עוד ועוד מענים עבורם כדוגמת הפרויקט הזה”.
ד”ר בני פישר, מנהל המנהל לחינוך התיישבותי: “כפרי הנוער מהווים עוגן לכל החיים עבור החניכים. זה המקום הבטוח והחם שהם תמיד יכולים לחזור אליו. בנוסף למגורים וכלכלה, הצוות החינוכי בכפר הנוער ממשיך לשמור על קשר עם הבוגרים ומהוה דמות משמעותית בחייהם. המעטפת הכלכלית והרגשית הזו מעניקה לבוגרים שקט נפשי ובסיס איתן להצליח”.

לפרטים נוספים: יסמין לאוי, יועצת תקשורת הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, 09-7776161, 050-4488349


הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות, הוא שותפות של פילנתרופים ואנשי מקצוע שחברו יחדיו כדי להשפיע על מדיניות הממשלה בנושא כפרי הנוער והפנימיות. מטרת הפורום היא שילדים בכפרי הנוער והפנימיות יזכו לתנאים ולמשאבים העונים לצרכים שלהם. אחת המטרות העיקריות של הפורום היא להפנות זרקור למגזר העסקי והחברתי כדי שיתמכו בכפרי הנוער והפנימיות.